Az eTwinning Program 2021-es témája a Médiaműveltség és félretájékoztatás. Az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pont tavaszi kampánya mint minden évben, idén is az éves témára fókuszál. Az idei tanévben egy online pályázattal szeretnénk felhívni kicsik és nagyok, diákok és pedagógusok figyelmét a médiatudatosság fontosságára. Részletekért olvassa tovább cikkünket.
Tovább
A pályázat célja
Az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pont a diákok nézőpontjára kíváncsi. A különböző korosztályok pedagógusuk iránymutatásával és segítségével oszthatják meg a médiatudatossággal, internetbiztonsággal és félretájékoztatással kapcsolatos tapasztalataikat, tudásukat és akár félelmeiket.
A pályázat célja, hogy a diákok csapatban együttműködve, kritikusan tekintsék át a médiában rejlő lehetőségeket és veszélyeket. A csapatok pályázhatnak az ajánlott témakörökben, illetve lehetőségük van a médiaműveltség, internetbiztonság és félretájékoztatás témájához kapcsolódó, saját elképzelés feldolgozására, a diákok tapasztalatainak, tudásának és véleményének megjelenítésével.
Pályaművek
A pályaműveket plakát, e-book vagy esszé formájában készíthetik el a különböző korosztályokba tartozó diákcsapatok. A pályaművek elkészítéséhez ajánljuk például a Canva, Book Creator, befunky, ingyenes alkalmazásokat, ugyanakkor egyéb alkalmazással vagy hagyományos technikákkal készített pályaművet is elfogadunk! A pályaművek készülhetnek magyar vagy idegennyelven!
Pályázók köre
Bármely magyarországi köznevelési intézményben (óvoda, általános és középiskola, szakképzési intézmény, AMI, stb.) tanuló; azonos, vagy különböző korcsoporthoz tartozó diákcsapatok (minimum 3, maximum 15 fős) jelentkezését várjuk.
A diákok a korosztályuknak megfelelően kapnak segítséget pedagógusuktól az online alkalmazások használatához.
A csapatok koordinálása és a pályázati anyagok beküldése (lásd pályázatra jelentkezés bekezdés) a pedagógusok feladata!
Ajánlott témakörök – (ezeken kívül lehet más témakört is választani, a médiaműveltség és félretájékoztatás témában)
1. A média szerepe a mindennapokbanCyberbullying, kirekesztés, előítéletek, online zaklatás, online gyűlöletbeszéd, „ráfüggés a társakra”, stb.
Félretájékoztatás és álhírek következményei; Hogyan ismerhetjük fel őket? Mit tehetünk ellenük?
Mindannyiunk életre hatással van, megváltoztak a kommunikációs szokásaink. Új eszközöket, alkalmazásokat használunk, vagy korábbi eszközeinket használjuk máshogyan, másra.
Pályázat időtartama, díjazás
A pályázatra nevező diákok és koordináló pedagógusuk oklevelet, értékes eTwinninges ajándékcsomagot kapnak. A pályaműveket, a pályázat lezárultát követően elérhetővé tesszük a www.etwinning.hu weboldalon, és az eTwinning Hungary Facebook oldalán.
Pályázati időszak:
2021. április 20. – 2021. szeptember 30. éjfél
Pályázatra jelentkezés
A pályamű elkészültét követően, a pályázó csapatot koordináló pedagógus kitölti a pályázat jelentkezési űrlapját, megadva a szükséges információkat. A pályaműnek mindenképpen elérhetőnek kell lennie online, és a linkjét meg kell adni a jelentkezési űrlapon.
Ha a pályamű semmiképpen sem érhető el online, azaz nem tud linket megadni a pályamű eléréséhez, kérjük, a jelentkezési űrlap kitöltését követően emailben küldje el a pályaművet az etwinning@oh.gov.hu email címre. Ebben az esetben kérjük, jelölje az erre vonatkozó kérdésben, hogy emailben küldi el a pályaművet.
Figyelem! Amennyiben a pályamű nem érhető el online, a jelentkezési űrlap és a pályamű e-mailes megküldése együtt képezi a pályázati jelentkezést!
A pályázattal kapcsolatban felmerülő kérdések vagy problémák esetén keressenek bennünket az etwinning@oh.gov.hu email címen.