A Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címet az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pont ítéli oda a nyertes projekteknek, ezzel is támogatva és elismerve a nemzeti vagy nemzetközi együttműködésekben résztvevő pedagógusokat, diákokat és köznevelési intézményeket.
Miért érdemes pályázni?
A Minősített eTwinning Projekt cím bizonyítja, hogy projektje egy közös pedagógiai keretrendszer mentén került kiértékelésre; lehetőséget biztosít a projektben részt vevő pedagógusok számára projektmunkájuk továbbfejlesztésére.
Milyennek kell lennie a projektnek?
Az eTwinning projektek kollaboratív, tanórákba épített virtuális együttműködéseken alapulnak, éppen ezért fontos, hogy a pedagógusok közti együttműködések egyértelműen tükrözzék a diákok tanórai munkáját. A közös projektkészítés komplex, több összetevőből álló munkafolyamat. A projektek értékelésénél ezekkel a feltételekkel kapcsolatos pontoknak kell megfelelniük a kész együttműködéseknek.
Amennyiben az alábbi pontok IGAZAK a projektjükre, pályázhatnak a Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címre:
Hogyan tud pályázni a minősítésre?
A fenti lépéseket minden olyan projektje esetében elvégezheti, amelyek Ön szerint érdemesek a Minősített eTwinning Projekt cím elnyerésére, azonban egy adott tanévben legföljebb négy projekttel nyújthat be pályázatot.
Fontos változás az elbírálásban, hogy a Nemzeti Minősített Projekt címre kizárólag európai projektekkel lehet pályázni, azaz olyan projektekkel, amelyeket két, különböző országban dolgozó projektpartner alapított, indított el. Az (ugyanazon országban dolgozó projektalapítók által elindított) nemzeti projektekkel akkor sem lehet a Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címért pályázni, ha a már megkezdett projektmunka folyamán más országokban dolgozó projektpartnerek is csatlakoztak a projekthez.
Meddig adhatja be pályázatát?
Magyarországon a Nemzeti Minősített eTwinning Projekt címre beadott pályázatokat évente egyszer bíráljuk el. Minden évben a július 16-án éjfélig beadott jelentkezések kerülnek elbírálásra.
Hasznos tanácsok
Az űrlapon kért információkat először érdemes egy Word dokumentumba beírni, amelyből később bemásolhatja válaszait az űrlap megfelelő mezőibe. Így elkerülheti az online űrlapba beírt információk elvesztését, amennyiben annak kitöltése 30 percnél több időt venne igénybe. Emellett tartsa szem előtt, hogy a pályázat elbírálói a projekt résztvevőinek a TwinSpace felületen publikált eredményeit meg tudják tekinteni, ezért az űrlapon keresztül érdemes hozzáférést biztosítani további olyan információkhoz is, amelyeket a TwinSpace felületén nem publikáltak!
A Minősített eTwinning Projekt címet az egyes pedagógusok személyre szólóan nyerhetik el. Ez azt jelenti, hogy ha a projektben a saját iskolájában dolgozó kollégái is részt vettek, nekik külön kell (és érdemes) pályázniuk a cím elnyeréséért. Kollégái saját pályázataikban bemutathatják, hogy ők milyen módon járultak hozzá a kérdéses projekt végrehajtásához. A Minősített eTwinning Projekt címet olyan pedagógusok nyerhetik el, akik aktívan és jól érzékelhetően vettek részt a projekttevékenységekben.
A Minősített eTwinning Projekt címek elnyerésének kritériumai
A tervezési, illetve a megvalósítási fázisban az alábbi ellenőrző lista segítségével győződhet meg róla, hogy a projektje megfelel a Minősített eTwinning Projekt cím elnyeréséhez teljesítendő követelményeknek.
A partnerintézmények közötti együttműködés:
Különböző technológiák alkalmazása:
Pedagógiai megközelítés:
Tantervi integráció
Eredmények és dokumentáció
Bizonyosodjon meg róla, hogy:
National Quality Label Infosheet >>
Kérdés esetén keressen bennünket az etwinning@oh.gov.hu email címen.