Az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pontja 2024. szeptember 25-én "mAI MI" címmel webináriumot tartott, melyre több mint 500-an jelentkeztek. A webináriumot Benedek Judit, Kiss Mónika Mária és Skultéty Zoltánné eTwinning nagykövetek tartották.
A webinárium során a „mAI MI” alkalmazások kerültek bemutatásra. Az érdeklődők betekintést nyerhettek abba, hogy a mesterséges intelligencia hogyan segítheti a munkánkat, miként integrálható a tanórai környezetbe, a tanítási-tanulási folyamatokba. A mesterséges intelligencia alapú alkalmazások nagy iramban fejlődnek, ami előrevetíti, hogyan alakíthatja át a technológia az iskolák világát az elkövetkező évtizedekben. Továbbá támogatja a személyre szabott oktatást és tanulást, a hatékony tananyagkészítést, folyamatosan értékeli és visszajelzésekkel látja el a tanulókat. Mindemellett időtakarékos, tudásbővítésre alkalmas, felkészít az iskolán kívüli világra és nyelvgyakorlás szempontjából is hasznunkra válhat.
Az alábbiakban sorra vesszük a webinárium alatt bemutatott alkalmazásokat, megosztott gyakorlati tapasztalatokat, melyekkel segíthetjük a tanórai munkát:
1. mAI MI: Canva >>
A program még szebbé és még izgalmasabbá tudja tenni az életünket, vizuális csomagot nyújt mindenki számára. Az alkalmazás el tud készíteni részünkre akár egy prezentációt is pár kulcsszó megadásával. A pedagógusok részére az előfizetés díjmentes (kivéve óvodapedagógusoknak). Magyar nyelven is elérhető, amely megkönnyíti a munkánkat.
2. mAI MI: Piktochart >>
Küldönböző fajta infografikákat tudunk készíteni ezzel az alkalmazással.
3. mAI MI: Suno >>
Dalkészítő alkalmazás, magyar nyelven is működik.
4. mAI MI: KREA>>
Képek generálására akalmas (fejleszthetjük vele az alak-háttér differenciálást, fókuszálást és a figyelem összpontosítását).
5. mAI MI: Character >>
Segítő karakterek jelennek meg az oldalon, amik számtalan lehetőséget kínálnak a felhasználó számára. Az alkalmazás emberhez hasonló szöveges válaszokat generál, és részt vesz a kontextuális beszélgetésben. Akár idegen nyelven is kommunikálhatunk azzal a karakterrel, ami megjelenik számunkra.
6. mAI MI: Audiobox >>
Az Audiobox egy hanggeneráló eszköz. Hangokat és hangeffektusokat hozhatunk létre a hangbemenetek és a természetes nyelvű szöveges utasítások kombinációjával.
7. mAI MI: Redmenta >>
A Redmenta AI funkcióival gyorsan készíthetünk tananyaghoz igazodó interaktív anyagokat, a kincskereső játékoktól kezdve a projekt feladatlapokon át a kvízekig.
A webinárium videó formában itt érhető el:
A webináriumon megjelent prezentáció innen tölthető le.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön minden aktuálisról, az alábbi linken.
Sikeres együttműködést és eredményes munkát kívánunk minden kedves pedagógusnak!